Le Refuge - landelijke première
François Ozon
Om de volledige inhoud van deze website te bekijken heeft u de nieuwste Adobe Flash Player nodig en dient u de optie javascript ondersteuning aan te hebben staan.
Klein verhaal over het losse verband tussen dood en nieuw leven. Na Sous le sable (2000) en Le temps qui reste (2005) is dit het laatste deel in Ozons trilogie over de dood. Mousse en Louis zijn jong en verliefd. Hun drugsgebruik maakt echter een abrupt einde aan de romance. Als ze per ongeluk een overdosis heroïne nemen, sterft Louis. Mousse ontwaakt uit haar coma en hoort dat ze zwanger is. Ze ontvlucht Parijs om in een kleine badplaats Louis’ dood te verwerken. Maanden later staat Louis’ broer Paul voor de deur. Haar zwangerschap maakt ook bij hem emoties los. François Ozon wilde al lang een sensuele film over een zwangere vrouw maken en kreeg daarvoor de kans toen hoofdrolspeelster Isabelle Carré hoogzwanger was.
regie: François Ozon/met: Isabelle Carré, Louis-Ronan Choisy, Melvil Poupaud/Frankrijk 2009, 88 min./Frans gesproken/Nederlands ondertiteld
In zijn eenvoud ontroerend: een van de betere films in Ozons grillige oeuvre.
Voor zover bekend is een zwangerschap nog nooit zo intens en van nabij vastgelegd in een speelfilm.
geweest
normaal
€ 4,00

