klassieker, film & lezing
ma 22 nov 2010 - 19:20 tot 20:50 - Cinema zaal 2Herfstmarathon
Georgi Danelija
Om de volledige inhoud van deze website te bekijken heeft u de nieuwste Adobe Flash Player nodig en dient u de optie javascript ondersteuning aan te hebben staan.
Hoewel deze Sovjetfilm op het eerste oog een eenvoudige komedie is, kan het systeem van leugens waarmee de hoofdpersoon zijn leventje bij elkaar poogt te houden, ook op de maatschappelijke situatie betrokken worden. Het hebben van meerdere geliefdes kan ingewikkeld worden, zo ook voor de lichtelijk uitgebluste Andrej. Andrej, een getrouwde man van middelbare leeftijd, wordt heen een weer geslingerd tussen afspraken met zijn vrouw en zijn minnares. Dit bezorgt hem een leven vol leugens. Danelija is zeer geliefd in Rusland en zijn memoires ‘Chito- Grito’ is een bestseller en één van de meest besproken boeken op dit moment.
regie: Georgi Danelija/met: Oleg Basilashvili, Galina Volchek, Evgeni Leonov/SU 1980, 90 min./Russisch gesproken/Nederlands ondertiteld
geweest
normaal
€ 9,50
jongeren
€ 8,50
bredapas
€ 4,75
De Russische cinema wordt in de spotlights gezet met twee lezingen door de van oorsprong Russische docente en schrijfster Sandra Geller.
Op maandag 22 november leidt zij Herfstmarathon in. De tweede lezing houdt Sandra bij Het Adelsnest op 28 maart.

