terug

dans

wo 26 jan 2011 - 20:30 - Finntaxzaal

Wim Vandekeybus / Ultima Vez

Monkey Sandwich

Om de volledige inhoud van deze website te bekijken heeft u de nieuwste Adobe Flash Player nodig en dient u de optie javascript ondersteuning aan te hebben staan.

Klik hier om de nieuwste Adobe Flash Player te downloaden.

/flash/slideshow.swf?fotopad=/media/detail/slide/&fotopad_orig=/media/detail/org/&fotos=1189monkeys0071danny20willemsdef.jpg|1189monkeys0092danny20willemsdef.jpg|1189monkeys0359danny20willemsdef.jpg|1189monkeys0401danny20willemsdef.jpg|1189monkeys0583danny20willemsdef.jpg|1189monkeys0908danny20willemsdef.jpg|1189monkeys1045danny20willemsdef.jpg&seconden=7&page=theater

In Monkey Sandwich krijgt film een centrale plek. Toch is het een échte ‘Vandekeybus’: de zo kenmerkende energie en beeldende kracht spatten van het witte doek. Het hele landschap danst. Op het podium staat de jonge performer Damien Chapelle. In een ingenieuze interactie met de film waart hij, slingerend tussen eenzaamheid en geluk, rond en creëert er zo zijn eigen universum. Soms euforisch, soms kwetsbaar, hulpeloos en zoekend, net als de geprojecteerde personages boven zijn hoofd waarmee hij vergeefs probeert contact te leggen.

Monkey Sandwich
is een samenspel van verhalen en vanaf de hilarische openingsscènes over de leugen van het theater of de waanzin van het leiderschap komen universele thema’s als eenzaamheid en verlies bovendrijven. Vandekeybus verweeft dit alles tot een meeslepende trip en slaagt in zijn ambitieuze opzet om film en levende podiumkunst te versmelten. Energiek en overrompelend! www.ultimavez.com

regie: Wim Vandekeybus ~ van en met: Damien Chapelle (voorstelling) ~ met: Jerry Killick, Carly Wijs, Damien Chapelle (film) ~ coproductie: Monodot (film)





De Standaard

Ga kijken, gebruik je verbeelding en verbaas je over de energie die Vandekeybus in zoveel schoonheid wist samen te brengen.

Klik hier voor de volledige recensie.

Knack

Een verdomd fascinerende en inkervende trip...

Klik hier voor de volledige recensie.

Le Vif –L’Express

Een juweeltje vol humor en vertwijfeling, gebracht door een uitstekende cast.

Klik hier voor de volledige recensie.

NRC

Een draaikolk van sterke verhalen (...) prachtige movieperformance.

Klik hier voor de volledige recensie.

Trouw

Dat live en film uiteindelijk versmelten, is voorspelbaar, maar in handen van Vandekeybus een ontroerende, overweldigende en tegelijk intieme belevenis.

de Volkskrant

Chapelle toont zich een krachtig performer: naakt, zonder kwetsbaar te worden. Jong en sterk als hij is, heeft hij aan zichzelf genoeg tussen de windmachines, aquaria en papieren poppen. Bij vlagen flakkert hij op, blaast met de turbines van zich af en zuigt tegelijkertijd de filmbeelden naar zich toe. 

On Stage

**** Degenen die Vandekeybus' bijzondere kijk op theater waarderen krijgen ook in dit twee en een half uur durende stuk van film en acteerwerk, een complex opgebouwde, fantasierijke en fascinerende wereld te zien (...) Een mooie balans tussen kunde en gevoel.

Het Parool

Hoofdrol voor film in dansstuk. (...) Het gortdroge absurdisme (van deze eerste filmscènes) doet denken aan films van Roy Andersson (Songs from the second floor) (...) Zelfs wanneer de film steeds fantastischer vormen aanneemt, blijft deze fascineren.

  • Klik hier voor het artikel van Griet Op de Beeck in De Morgen, dat aangeeft waarom u verwachtingsvol moet uitkijken naar Monkey Sandwich.
  • De Telegraaf, 7 januari 2011 (interview met Wim Vandekeybus door Astrid van Leeuwen)

‘Broodje aap’ fascinerende trip

‘Monkey Sandwich’, de nieuwe productie van Wim Vandekeybus, is nu eens niet een explosieve volbloedchoreografie mét film zoals we die van de Vlaming gewend zijn. Dit keer voert film de boventoon, met één jonge, naakte live performer als tegenspeler en oorsprong. (…) Toen het Schauspielhaus in Keulen hem vroeg een stuk te regisseren, en hij daarvoor geen tijd had, zei hij: “Maar ik ben momenteel bezig met een ‘film performance’ en kan wel langskomen om een paar scènes bij jullie op te nemen.” Zo ontstond het eerste deel van ‘Monkey Sandwich’, waarin een Britse theaterregisseur (magnifiek gespeeld door Jerry Killick) de Duitse acteurs dwingt vooral écht te zijn. Échte emoties te tonen, hun tegenspelers écht te verslinden. “Hij is een man die worstelt met de valsheid van het theater. Wat moet hij doen om daar bovenuit te stijgen: het onmogelijke van zijn acteurs vragen, hen imponeren met sterke verhalen?” Jerry is, erkent Vandekeybus, “een beetje een reïncarnatie van mijzelf”. (…) De ervaringen van Jerry als theaterregisseur dienen daarbij slechts als een achtergrond, een verleden. Het gaat om wat daarna gebeurt. “Zat van de nepwereld van het theater, besluit Jerry vanuit idealisme een dorp te stichten, waartoe hij onder meer van twee rivieren één wil maken. Maar dat loopt helemaal mis: het dorp wordt overspoeld en daarbij vallen veel slachtoffers, onder wie Jerry’s vrouw en ongeboren kind. Het derde deel van de voorstelling gaat over zijn wroeging, over het onbewuste dat aan hem knaagt, over visioenen wie zijn kind had kúnnen zijn.” (…)

Het mooie van film vindt Vandekeybus dat je een ander universum kunt betreden. “Totaal surrealistisch een angstdroom kunt verbeelden, maar ook heel realistisch een jachtpartij. De gebeurtenissen in het tweede filmdeel zijn echt: het gaat over sterven, het sterfelijke, het zoeken naar zingeving, thema’s die ook in het eerste deel spelen, maar dan op een onechte manier.” (…) Sterke verhalen, broodjeaapverhalen: ze spelen een essentiële rol in ‘Monkey Sandwich’ en maken de voorstelling tot een fascinerende, soms aangrijpende trip.

alternatieve speeldata


geweest

normaal
1e rang: €  29,00
2e rang: €  26,00
3e rang: €  23,00
4e rang: €  20,00
5e rang: €  12,00
minder zicht: €  10,00
 servicetoeslag: € 2,40
(excl. reserveringskosten)

jongeren
1e rang: €  14,50
2e rang: €  13,00
3e rang: €  11,50
4e rang: €  10,00
5e rang: €  6,00
minder zicht: €  5,00
 servicetoeslag: € 2,40
(excl. reserveringskosten)

brasserie maandmenu
18:00 uur

Maak uw theaterbezoek compleet met een bezoek aan onze sfeervolle Brasserie, waar u kunt dineren en ...
lees meer

voorbespreking Monkey Sandwich - Wim Vandekeybus/Ultima Vez
19:45 uur

Jack Timmermans, artistiek leider en choreograaf van het Bredase dansgezelschap de Stilte, verzorgt ...
lees meer


| Meer