terug

toneel

vr 30 mrt 2012 - 20:30 - Finntaxzaal

Noord Nederlands Toneel

Hamlet

Om de volledige inhoud van deze website te bekijken heeft u de nieuwste Adobe Flash Player nodig en dient u de optie javascript ondersteuning aan te hebben staan.

Klik hier om de nieuwste Adobe Flash Player te downloaden.

/flash/slideshow.swf?fotopad=/media/detail/slide/&fotopad_orig=/media/detail/org/&fotos=1855hamlet-foto-reyer-boxem-nieuw.jpg|1855rbf_9597-peter.JPG|1855rbf_9603.jpg|1855rbf_9620.jpg|1855rbf_9794-kopie.jpg|1855rbf_9878-kopie.jpg&seconden=7&page=theater

Hamlet is al vierhonderd jaar één van de meest gespeelde en geliefde theaterstukken. Het Noord Nederlands Toneel blijft trouw aan Shakespeares rijke tekst over wraak en rechtvaardigheid, loyaliteit en verraad, maar bovenal over de liefde. Liefde in tijden van paranoia, waarin twee jonge mensen – prins Hamlet en zijn geliefde Ophelia – bekneld raken in een hachelijke situatie. Angst en wantrouwen regeren in het paleis waar Hamlets oom Claudius zijn eigen broer doodt en na deze gruweldaad diens weduwe Gertrude trouwt. Hij kaapt koningin en koninkrijk.

Hamlet wil de dood van zijn vader wreken en vermoordt in een fataal ongeluk raadsheer Polonius. Niet veel later blijkt Hamlets geliefde Ophelia, de dochter van Polonius, te zijn verdronken. Ongeluk? Opzet? Hamlet lijkt steeds krankzinniger te worden. Of speelt hij een geraffineerd en duivels spel en veinst hij gekte om het onrecht in het paleis te ontmaskeren? Wie is waanzinnig en wie is normaal? Hoe gestoord ben je, als je weigert je te conformeren aan hypocrisie? Om antwoorden te zoeken op deze vragen, verbleven regisseur Ola Mafaalani en Noraly Beyer enige weken in gesloten psychiatrische inrichtingen. Hun bevindingen dienden als inspiratie en vormen het verrassende einde van een sprankelende voorstelling die u meevoert in de ziel van twee jonge mensen op zoek naar hun grote liefde. Misschien komt u tot dezelfde conclusie als Ophelia’s vader Polonius, die in het stuk zegt: ‘Dit is de zuivere waanzin van de liefde.’ www.nnt.nl

tekst: William Shakespeare ~ bewerking: Ko van den Bosch ~ regie: Ola Mafaalani ~ spel: Malou Gorter,Wil van der Meer, Joke Tjalsma, Peter Van-demeulebroecke, Maartje van de Wetering



de Volkskrant

Vakkundige, vloeiende enscenering met een prikkelende twist

Trouw

De Hamlet van het NNT is mooi donker en grimmig, zonder loodzwaar te worden

Telegraaf

Peter Vandemeulebroecke ... een mooi ingeleefde Hamlet. Intrigerend toneelbeeld van Ko van den Bosch (de waanzin lijkt zelfs doorgevoerd in zijn lichtplan) en spannende kostuums van Johanna Trudzinski

NRC

scènes die doen huiveren

alternatieve speeldata


geweest

deel dit:
| Meer



normaal
1e rang: €  35,00
2e rang: €  32,00
3e rang: €  29,00
4e rang: €  26,00
5e rang: €  16,00
minder zicht: €  14,00
all in prijs

jongeren
1e rang: €  19,50
2e rang: €  18,00
3e rang: €  16,50
4e rang: €  15,00
all in prijs


bekijk de blog van Noraly Beyer
Researcher Noraly Beyer houdt een blog bij over haar ervaringen tijdens het maakproces van Hamlet. Je kunt haar bevindingen en anekdotes hier volgen.



word vriend

Tot donderdag 10 mei 11.00 uur kunt u enkel reserveren als u vriend 2012-2013 bent of wordt. Bent u (nog) geen vriend dan kunt u in uw winkelmandje tegelijkertijd met uw reservering vriend worden. Indien u geen vriend wenst te worden, dan kunt u vanaf donderdag 10 mei 2012 - 11.00 uur reserveren.