Prikkelarm filmbezoek: Dicht bij Vermeer
- Wij vertonen de film in het kader van prikkelarm filmbezoek. meer info
- Klik hier voor de visuele voorbereiding
Hoewel Het melkmeisje en Meisje met de parel wereldberoemd zijn weten we weinig van Johannes Vermeer zelf. Geen zelfportretten, geen brieven, geen aantekeningen; een klein oeuvre is alles wat de Hollandse Meester naliet.
Regisseur Suzanne Raes geeft een unieke inkijk in de totstandkoming van de grootste Vermeertentoonstelling ooit. Van de stille diplomatie die nodig is om de Vermeers naar Nederland te krijgen en de nieuwe kennis die wordt opgedaan door schilderijen verflaag voor verflaag schilderijen te ontleden, tot het schokkende wereldnieuws dat een schilderij mogelijk toch geen Vermeer is.
Langzaamaan ontdekken we hoe Vermeer in staat was de werkelijkheid zo anders in beeld te brengen dan zijn tijdsgenoten. Maar bovenal toont Dicht bij Vermeer de aanstekelijke liefde van de conservatoren en andere betrokken voor de kunst van Vermeer.
Ben je verhinderd?
Tot 4 uur voor het begin van de filmvertoning kan je je ticket nog omzetten in een tegoed. naar het formulier