Oersoep | Chassé Theater Breda
Halie

Oersoep

NITE
vr 13 nov 2026 - 20.30
Koninklijke Drukkerij Em. de Jongzaal
vr 13 nov 2026
20.30
bestellen

Wat als we opnieuw een passie maken? 

Als ritueel.  
Als tijdmachine die ons dwingt te vertragen.  
Als reflectie op een gebeurtenis, waar we nog middenin zitten. 

Oersoep, gebaseerd op de gelijknamige roman van Bregje Hofstede, is een persoonlijk en filosofisch verhaal over moederschap, lichamelijkheid en ecologische crisis. Een reis naar wat het betekent om een ander (menselijk) wezen te dragen, te baren en te verzorgen. Het vieren van het nieuwe leven en de hoop die daaruit voortkomt, met tegelijkertijd het gevoel van rouwen over het verlies en de vernietiging van alles wat leeft op de aarde. 

Het verhaal begint allemaal in het hoofd van een barende vrouw. We zijn bij elke stap die ze zet, we volgen de golven van haar weeën en haar gedachten in die korte tussenliggende momenten. In dit geval doet niets anders er toe en toch voelt de hele wereld aanwezig. Het is een moment dat haar leven en hoe ze de wereld ervaart voor altijd zal veranderen. 

Maar wat zou jij doen, wetende dat je zojuist nieuw leven hebt gebracht in een stervende wereld? 

credits

Regie: Rebekka Nilsson/  tekst: Bregje Hofstede/  compositie: Matthías Sigurðsson/  decorontwerp: Jonathan Mertz/  kostuums: Katja Ebbel/  lichtontwerp: Vera Selhorst/  dramaturgie: Friederike Schubert, Sofie Boiten/  met Nimuë Walraven, Bram van der Heijden, Olaf Ait Tami, Bien De Moor, Camilo Chapela, K.O.Brass 

uitverkocht - wachtlijst

wensenlijstje

Toegevoegd:

Bekijk wensenlijstje