RAIZ

Samir Calixto
Wed 28 Jan 2026 20.30
kleine zaal
binnenkort in verkoop
Wed 28 Jan 2026
20.30
binnenkort in verkoop

In een heel persoonlijke solovoorstelling legt Samir Calixto het pad af van zijn Braziliaanse oorsprong tot aan het huidige punt in zijn ontwikkeling. De titel RAIZ, wat wortel betekent in het Portugees, verklapt al waar de inhoud over gaat. 

De oorspronkelijk als klassieke zanger opgeleide choreograaf Samir Calixto staat bekend om de eigenzinnige manier waarop hij iconische werken uit de westerse muziekgeschiedenis als inspiratie voor meeslepende dansvoorstellingen neemt. Minder bekend is dat dit werk voor Samir zelf altijd in dialoog staat met zijn Braziliaanse oorsprong en erfgoed.

over Samir Calixto
Als klein kind groeide hij op met het deelnemen aan Afro-rituelen waarin muziek en beweging werden gebruikt om mensen weer in contact te brengen met hun diepste oorsprong. Het was in deze 'seances' waar veel van zijn wortels liggen. Een rijkdom aan ritmes en klanken gekoppeld aan een specifiek gevoel van urgentie deed zijn intrede in zijn leven en droeg beslissend bij aan de vorming van zijn artistieke identiteit.

credits

concept, choreografie, performance, licht, decor en kostuums: Samir Calixto / RAIZ is een coproductie van Matter Affects, Zwolse theaters, Schouwburg De Lawei en Scenario Pubblico