Wan Pipel (Keti Koti) | Chassé Cinema Breda

Wan Pipel (Keti Koti)

Pim de la Parra
za 4 jul 2026 - 19.00 - 21.00
cinema zaal 2
za 4 jul 2026
19.00 - 21.00
bestellen

Een jonge, in Nederland studerende Surinamer keert terug naar Suriname als zijn moeder op sterven ligt. Daar raakt hij in de ban van zijn geboorteland en bouwt hij een nieuw leven op met een Hindoestaanse vrouw. Wan Pipel geldt als de eerste Surinaamse speelfilm en werd een klassieker.

Met Wan Pipel sneed regisseur Pim de la Parra destijds beladen thema's aan; kiest Roy (Borger Breeveld), een economiestudent, voor zijn witte Nederlandse vriendin Karina (Van Ammelrooy) of volgt hij zijn hart en trouwt hij met de Hindoestaanse Rubia (Diana Gangaram Panday) om Suriname te helpen opbouwen? Roy raakt gevangen tussen twee werelden als hij naar zijn geboortestad terugkeert om zijn stervende moeder te zien.

Als een van de weinige filmmakers in Nederland toonde de in Paramaribo geboren De la Parra interesse in de net zelfstandig geworden kolonie; hij liet de onnadrukkelijk de politieke en raciale spanningen zien van het multi-etnische Suriname, tegen de achtergrond van een herkenbare liefdesgeschiedenis – ook nu nog geldt de film als richtingwijzer voor wie iets van Suriname wil begrijpen.

Wan Pipel (Keti Koti) | Chassé Cinema Breda
regie
Pim de la Parra
cast
Borger Breeveld, Diana Gangaram Panday, Willeke van Ammelrooy, Emanuel van Gonter
speelduur
108 min
taal
Nederlands, Hindi, Sranan
ondertiteling
Nederlands

uitverkocht - wachtlijst

wensenlijstje

Toegevoegd:

Bekijk wensenlijstje